fbpx

Профілактика карієсу в дорослих та дітей

Коли її необхідно починати профілактику карієсу карієсу у дітей? І чи все так просто як здається на перший погляд?

Профілкатика карієсу починається ще задовго до народження дитини.Як це? Давайте розбиратись. Для виникнення карієсу необхідні дві умови: наліт і мікроорганізм, що викликає карієс-Streptococcus mutans.

Цей мікроб живе в ротовій порожнині людини, в якої є карієс.І тому ще до народження дитини потрібно подбати про те,щоб всі хто будуть близько контактувати з дитинию (мама,тато,бабусі,дідусі) провели санацію ротової порожнини (пролікували карієс) аби не передати цей мікроб дитині. Це перший і дуже важливий пункт профілактики карієсу у дітей.

Розглянемо і наступні, не менш важливі, пункти профілактики карієсу у дітей:

-Збалансоване харчування матері під час вагітності. Ще коли дитина знаходиться в утробі матері, у неї вже формуються зачатки молочних і постійних зубів, проходить так звана первинна мінералізація, що є дуже важливим етапом у розвитку зуба. І тому так важливо в цей період надходження всіх необхідних вітамінів та мікроелементів. Велику роль мають і хвороби мами, і токсикози, і стреси перенесені під час вагітності.

-Збалансоване харчування дитини.До віку 6 місяців дитині повністю вистачає грудного молока. До віку 2 років слід обережно вводити коров’яче молоко, адже вміст кальцію в ньому розрахований на дитину корови, а не людини. А надмірний вміст кальцію призводить до порушення балансу кальцій/фосфор, що в свою чергу негативно впливає на стан кісток і зубів. Перевагу слід віддавати кисломолочним продуктам.
-Давайте дитині їсти більше твердих овочів та фруктів, по перше, це сприяє очищенню зубів від нальоту, а також сприяє формуванню правильного прикусу за рахунок адекватного навантаження жувальної мускулатури.
-Своєчасна гігієна ротової порожнини. Зуби треба починати чистити тоді, коли з’явився перших зуб. Не треба нічого робити раніше. Якщо у дитини немає ніяких захворювань слизової оболонки ротової порожнини-не потрібно чистити ясна!Коли з’явився перший зуб-тоді і починаємо чистити. Щітка і паста-відповідно до віку. Чистити необхідно так,щоб не залишалось залишків їжі на зубах. Вважають, що батьки повинні чистити дитині зуби до віку приблизно 12 років, бо тільки тоді у дитини з’являється розуміння і мотивація для чого потрібно це робити, а до цього віку дитина може не правильно це робити, але слід пам’ятати, що кожна дитина індивідуальна.
-Цукор і солодощі. Їх не повинно бути в раціоні дитини. По-перше, це улюблена їжа мікробу, що викликає карієс, по-друге, відомо, що вони шкодять не тільки зубам,а і всьому організму.
-Дуже важливо! Не забувайте показувати дитину стоматологу двічі на рік для профілактичного огляду та професійної гігієни ротової порожнини. А також у наступних наших статтях, ми розкажемо Вам про такі профілактичні процедури для дітей, як фторування та герметизація фісур.
.

В чому ж полягає профілактика карієсу у дорослих? Ось основні пункти:

.
-правильній чистці зубів вдома: правильна техніка чистки+правильно підібрані засоби гігієни
-чистити зуби потрібно принаймні двічі на день (вранці та ввечері після їжі), а в ідеалі після кожного прийому їжі.

Якщо немає можливості чистити зуби після кожного прийму їжі-зуби можна принаймні прополоскати водою

-використання міжзубної нитки та йоршиків
-професійна гігієна ротової порожнини у стоматолога – двічі на рік, або частіше (якщо так порадить лікар)
-використовуйте зубну пасту з фтором. Оптимальний вміст фтору в зубній пасті для дорослих – 900-1100ppm
-вживайте менше цукру або не вживайте взагалі, якщо це можливо
-введіть в раціон більше морепродуктів та кисломолочних продуктів
-старайтесь пити фруктові соки через трубочку

Нехай Ваші зуби завжди будуть здоровими! А ми Вам в цьому допоможемо