fbpx

Брекети. Що це, для чого і якими вони бувають?

Як обрати брекети

Брекет-система – це незнімний ортодонтичний апарат, призначений для корекції положення окремих зубів, форми зубних рядів і прикусу в цілому.

металеві брекети

З чого складається :

  • сам брекет (або замок)– кріпиться до зуба
  • дуги
  • лігатури (більш сучасні не мають лігатур і називаються – самолігуючі)

Брекети створені для вирішення проблем з прикусом. Вони насправді можуть вирішити складні проблеми, але слід пам’ятати, що все-таки не все можна зробити лише за допомогою брекетів і план лікування складає лікар після ретельної діагностики.

Брекети бувають:

  • лігатурні (лігатури – резиночки, що прикріпляють дугу до замку)
  • безлігатурні або самолігуючі (це найбільш сучасний вид брекетів, де дуга фіксується безпосередньо до замку)

Залежно від матеріалу, з якого виготовлені замки, бувають:

  • металеві
  • керамічні
  • сапфірові
  • пластикові

Також бувають вестибулярні (кріпляться до зовнішньої поверхні зуба) і лінгвальні (кріпляться до внутрішньої поверхні зуба, «невидимі»)
Керамічні і сапфірові – найбільш естетичні. Також можна робити поєднання, наприклад на фронтальні зуби використовувати керамічні чи сапфірові замки, а на моляри – металеві.
Якщо порівнювати самолігуючі і лігатурні брекети між собою, ні в якому разі не можна сказати, що якісь гірші, а якісь кращі. Безлігатурні брекети, по праву, можна назвати найсучаснішими. Так як лігатури в них відсутні – це зменшує тертя між дугою і брекетом, а одже зменшується термін лікування. Також, важливим є той факт, що самолігуючі брекети більш комфортні для пацієнта і в плані звикання і адаптації, і в плані гігієни. Але зі своїм головним завданням і лігатурні, і безлігатурні брекети справляються однаково. Завжди слід пам’ятати, що брекети – це лише інструмент у руках лікаря, і лікує вас саме він.
Перед фіксацією важливо провести підготовку, якщо така потрібна: пролікувати карієс, запалення ясен, провести видалення зубів мудрості (якщо це показано), тощо.
Зазвичай впродовж одного-двох тижнів людина звикає до брекетів і вони не спричиняють дискомфорту. Але слід пам’ятати, що під час лікування важливо ретельно дотримуватись гарної гігієни ротової порожнини, а також всіх порад лікаря.
Терміни лікування – індивідуальні. В середньому це два роки.
Пам’ятайте: правильний прикус і рівні зуби – це не лише гарно. Це профілактика багатьох стоматологічних і загальносоматичних проблем (проблем з осанкою, проблем з диханням, проблем з ШКТ, тощо). Радує той факт, що сьогодні брекети – це модно, тому не слід ні на секунду сумніватись, адже гарна посмішка в тренді буде завжди!

Ознайомитися з цінами на брекети в кліниці Damian можна в розділі “Послуги та ціни”.

сапфірові брекети