fbpx

Ортодонтія. Для чого потрібна?

Ортодонтія – це розділ стоматології, який займається діагностикою, профілактикою і лікуванням патологій прикусу.
Прикус – це співвідношення зубних рядів, при змиканні зубів. Правильний прикус забезпечує правильне функціонування всього зубо-щелепного апарату, забезпечує гармонійні риси обличчя, а також правильну осанку і навіть правильне дихання.

Для чого потрібно показати дитину лікарю-ортодонту в кліниці Damian, як можна раніше?

Перш за все, для того, щоб якомога раніше виявити патологічний вид прикусу, якщо такий наявний, і обрати правильне вчасне лікування. Багато ортодонтичних патологій дуже гарно лікуються в дитинстві, поки дитина росте. Тоді як у дорослому віці певні патології повністю вилікувати можна лише хірургічним методом в поєднанні з ортодонтичним лікуванням.
Ортодонтичні патології можна поділити на: зубо-альвеолярні та скелетні.
Зубо-альвеолярні патології означають, що проблема прикусу стосується лише зубних рядів. А скелетні патології означають, що причина проблеми є у щелепах і кістках лицевого черепа. Дуже важливо виявити скелетну патологію прикусу у дитини якомога раніше, адже до завершення росту ці патології можна вилікувати спеціальними апаратами, а у дорослому віці, як і було сказано вище ці патології лікуються лише хірургічним методом, в поєднанні з ортодонтією.
Які проблеми може вирішити лікар-ортодонт?
Слід неодмінно зауважити, що вчасне лікування – це профілактика багатьох проблем, які може віришити ортодонт. До переліку входять таких хвороби як:

  • Карієс і патологічне стирання зубів, сколи і тріщини емалі: неправильне змикання зубів призводить до підвищеного стирання і перевантаження окремих ділянок зуба, ці ділянки втрачають міцність і піддаються підвищеному ризику карієсу, тріщин, сколів твердих тканин зуба.

  • Проблем із диханням: правильне дихання і прикус тісно пов’язані між собою. Якщо у дитини порушується носове дихання – це призводить до проблем із прикусом. Якщо у дитини є проблеми з прикусом – це може бути причиною порушення носового дихання. Це замкнуте коло, яке треба розірвати і діяти тут повинен ортодонт в комплексі з оториноларингологом.
  • Проблеми з осанкою: на наших щелепах є дві точки рівноваги, що забезпечують людині рівновагу у вертикальному положенні. Якщо ці дві точки порушені внаслідок неправильного співвідношення щелеп – порушуються і всі інші точки вздовж хребта і нижніх кінцівок, що призводить до неправильної постави, проблем з осанкою.
  • Проблеми із шлунково-кишковим трактом: внаслідок неправильного фунцкіонування зубних рядів, їжа не проходить достатньої первинної обробки. Через це підвищується навантаження на інші органи ШКТ, для того, щоб достатньо переробити їжу. Для хорошої первинної механічної обробки їжі потрібне хороше жування, а це може забезпечити правильний прикус.
  • Естетика і гармонійність рис обличчя. Наші щелепи складають 1/3 всього нашого обличчя. Якщо порушується ця нижня третина – неодмінно порушиться гармонія рис обличчя. Крім того, правильний прикус забезпечує гармонійний профіль. Не секрет, що у сучасному суспільстві зовнішність відіграє дуже важливу роль.
  • Проблеми із скронево-нижньощелепним суглобом і жувальними м’язами. Неправильне навантаження призводить до порушень у цих структурах і рано чи пізно це може проявитись болем, дискомфортом чи іншими неприємними симптомами у цих ділянках.
  • Головні болі. Дуже часто пацієнт страждає від головних болей, але і подумати не може, що проблема закладена у неправильному прикусі. Якщо ця проблема Вам знайома і ніякі ліки і лікарі не можуть її вирішити, можливо саме час звернутись до ортодонта.

Не відкладайте Ваш візит до ортодонта. І пам’ятайте, що найкраще лікування – це профілактика!